20.09.2022

Zaproszenie - Dzień Otwarty Przedsiębiorczości Akademickiej


Szanowni Państwo,

w imieniu Zespołu Przedsiębiorczości Akademickiej zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w Dniu Otwartym Przedsiębiorczości Akademickiej AGH.

Już w najbliższy poniedziałek zostanie zorganizowane kolejne z cyklu wydarzenie służące promocji przedsiębiorczości i innowacji w AGH. Tym razem wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do doktorantek i doktorantów naszej Uczelni, którzy rozważają założenie start-upu jako ścieżki kariery.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie proces budowy i rozwoju spółek spin-off. Mamy nadzieję, iż ten kolejny już Dzień Otwarty Przedsiębiorczości Akademickiej AGH będzie okazją do dyskusji uwarunkowań towarzyszących kreowaniu spin-off’ów akademickich. Warto zwrócić uwagę na potrzebę/możliwość uwzględniania tej ścieżki komercjalizacji na etapie projektowania badań, dojrzewania idei przedsiębiorczości, jak również tworzenia spółki i rozwijania jej na wczesnych etapach.

Dzięki dotychczasowym doświadczeniom naukowców, którzy zbudowali spółki spin-off Zespół Przedsiębiorczości Akademickiej chciałby inspirować środowisko akademickie, w tym w szczególności doktorantów i młodych naukowców, do rozważenia tej ścieżki komercjalizacji wyników badań. Spotkanie będzie również okazją do promocji spółek spin-off AGH i rozmowy o wyzwaniach, szansach i zagrożeniach, które towarzyszyły procesowi ich powoływania i rozwoju.

Wydarzenie będzie również okazją do poznania opinii ekspertów i networkingu w swobodnej atmosferze.

Organizator: Zespół Przedsiębiorczości Akademickiej CTT AGH i spółki celowej INNOAGH

Rodzaj wydarzenia: Dzień Otwarty Przedsiębiorczości Akademickiej

Temat przewodni: PRZEDSIĘBIORCZY NAUKOWIEC - ZBUDUJ Z NAMI SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ! TO SPIN-OFF OR NOT TO SPIN-OFF, THAT IS THE QUESTION?

Termin: 26.09.2022, godzina 13:30

Tryb: stacjonarny

Miejsce: Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków

/Ilość miejsc ograniczona/

Link do rejestracji: https://forms.office.com/r/ppCwVuYhav

Więcej o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: www.innoagh.pl/wydarzenia/openday2/

Na prowadzonym przez Zespół Przedsiębiorczości Akademickiej kanale YouTube „Akademia Przedsiębiorczości AGH” można zobaczyć relację z pierwszego Dnia Otwartego Przedsiębiorczości Akademickiej.

https://www.youtube.com/channel/UCHkOkfUK7XEALy4hfPe66zw