Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA w Centrum Solaris Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • 07.03.2024
  • 08.03.2024

Celem Sympozjum jest zgromadzenie światowej sławy specjalistów w dziedzinie spektroskopii absorpcyjnej promieniowania rentgenowskiego (XAS), którzy podzielą się swoim doświadczeniem w stosowaniu tej metody analitycznej w badaniach akademickich i przemysłowych.

W dniach 7–8 marca 2024 r. w trybie hybrydowym odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA. Gospodarzem prelegentów wydarzenia będzie Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a uczestnicy będą mieli możliwość udziału w konferencji za pośrednictwem platformy Zoom.

Sympozjum SYLINDA obejmie prezentacje liderów grup naukowych z najlepszych światowych uniwersytetów oraz naukowców zajmujących się liniami badawczymi przy źródłach promieniowania synchrotronowego na całym świecie, którzy w swoich codziennych badaniach wykorzystują spektroskopię absorpcyjną promieniowania rentgenowskiego. Głównymi tematami poruszanymi podczas tego wydarzenia będzie aktualny stan wiedzy, nowe osiągnięcia eksperymentalne w badaniach stosowanych, bieżące trendy w analizie danych, wyzwania i możliwości, a także przykłady udanej współpracy i współdziałania jednostek akademickich z podmiotami przemysłowymi.

Ponadto on-line zostaną zaprezentowane plakaty grup naukowców przeprowadzających swoje eksperymenty na linii badawczej ASTRA - nowej linii do pomiarów techniką spektroskopii absorbcyjnej w pośrednim zakresie promieniowania rentgenowskiego w SOLARIS.

Dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem spektroskopii absorpcyjnej promieniowania rentgenowskiego w badaniach stosowanych, niezależnie od tego, czy reprezentują środowisko akademickie, czy przemysłowe, Sympozjum SYLINDA będzie idealnym wydarzeniem, aby dowiedzieć się, jak wykorzystywać ją na najwyższym poziomie.

Do zobaczenia na platformie Zoom!

Ostateczny termin zgłoszeń upływa: 25 lutego 2024 roku.

Link do rejestracji :  Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA - rejestracja

Więcej informacji a także szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Wirtualny spacer po CENTRUM SOLARIS UJ.